Színezett, félig és félig tartós hajfestékek
Meg tudja különböztetni a színezett, a fél és féltartós hajfestékeket? Melyiket érdemes választani? Ha nem biztos benne, hogy mi is a hajfesték, nincs egyedül.
Mi a hajbalzsam?
Ez a legfontosabb lépés a hajfestési folyamatban, és nem csak szőke hajra való. Akár színjavításra, akár színkorrekcióra szeretné használni, a szalonban vagy otthon használt hajfesték mindenki számára hasznos lehet.
A toner olyan hajszín, amely kevés vagy egyáltalán nem tartalmaz ammóniát, és ezért a fél vagy félig tartós színek csoportjába tartozik. Lehetővé teszi a fodrászok számára, hogy fokozzák a hajszín árnyalatát, de nem képes megváltoztatni a hajszínt. Segít a nem kívánt alapszínek korrigálásában, fokozásában vagy semlegesítésében. Eltünteti a meleg tónusokat, vagy pótolja a hiányzó meleg tónusokat. Ezenkívül segít a fodrászoknak biztosítani az azonos hajszín eredményt a tövektől a hajvégekig. Ezért alkalmas finomhangolásra és kisebb színjavításokra.
Mivel kevés ammóniát tartalmaz, nem hatol mélyen a hajszerkezetbe, hanem csak "bevonja" a hajat, és fedőrétegként működik, amely fokozatosan kimosódik, ellentétben a tartós hajfestékekkel. További előnye, hogy minimális ammóniatartalmának köszönhetően minden hajtípusra, még a sérült hajra is alkalmas. Segít javítani a sérült vagy száraz haj kinézetét.
A tonik nem csak hajfesték formájában kapható. Ma már különböző formában áll rendelkezésre. A tonerek közé tartoznak a fényesítők, a tonizáló samponok, a kondicionálók, a maszkok és hajhabok, mivel ezek a termékek mind olyan pigmenteket tartalmaznak, amelyek megváltoztatják a haj színét. Az ezüst vagy lila sampon is egyfajta toniknak tekinthető. Az ősz haj tulajdonosai örömmel fogadják, hogy a tonik sötétebbé teszi az ősz hajszálakat, és erősíti a hajat. A professzionális szalonbéli tonerek pigmentáltabbak, ami azt jelenti, hogy hatékonyabbak és tovább tartanak. A pigmentált ápolás segít abban, hogy az újonnan festett haj színe és fénye minél tovább megmaradjon.
Mi a különbség a demi és a félig tartós festék között, és kinek ajánlott?
A demi-permanens hajfesték a tartós hajfestékekben használt, potenciálisan káros ammónia nélkül készül. A demi-permanens hajfestéket általában hajmosás előtt viszik fela száraz hajra , hogy a pigment meg tudjon telepedni a felszíni rétegben anélkül, hogy a természetes hajszínt megmutatkozna. A demi-permanens hajfesték a legjobb választás, ha ideiglenes változást szeretne hajszínében, vagy ha az árnyalatot hidegről melegre vagy fordítva szeretné változtatni. Eléggé uralja a természetes hajat ahhoz, hogy sötétítse azt, és nagyszerű választás, ha olyan szürkék kezdenek megjelenni, amelyek úgy néznek ki, mint a természetes kiemelések, és beleolvadnak az általános színébe. A demi-permanens szín nagyszerű módja a tompa és fémes szőke színek felélénkítésének.
Másrészt a félig tartós hajfestés alacsony karbantartási igényű és rövid távú megoldás. Ez az ideiglenes hajszín csak rövid ideig tart, és gyakran nevezik tonernek, pigmentnek vagy fénynek. Árnyalattal gazdagítja a hajat, és mélységet vagy élénkséget ad hozzá. A félig tartós hajszín semlegesítheti a szőke haj sárgaságát is, megakadályozhatja a vörös haj kifakulását, amely általában az első szín, amely veszít az erejéből, és megakadályozhatja, hogy a sötétebb haj kinövéskorbronzos legyen.